Kullanım amacını hiç bilmiyorduk! Otobüslerdeki bu alan bakın ne işe yarıyor?

İş veya okul için sürekli kullandığımız toplu taşıma araçlarından birisi de otobüs. Bazen ayakta bazen oturarak seyahat ediyoruz. Otobüslerde gördüğümüz bu alana yaslanarak birçoğumuz seyahat etmiştir. Ancak bu alan sadece rahat rahat yolculuk etmek için yapılmamıştır. İşte sürekli gördüğümüz o parçanın üretilme amacı…

Bu otobüslerde bulunan özel tasarım parça, tekerlekli sandalye kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir ve onların seyahatlerini daha güvenli ve rahat hale getirmeyi amaçlar.

Bu parça, sadece rahat oturma amaçlı değil, aynı zamanda tekerlekli sandalye kullanan yolcuların güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır.

Yanında bulunan emniyet kemeri, sandalyenin güvenli bir şekilde sabitlenmesini sağlar, böylece yolcu hareket etmeden oturur ve yolculuk boyunca herhangi bir sorun yaşamaz.

Otobüslerde bulunan bu emniyetli ve rahat oturma düzenlemeleri, tekerlekli sandalye kullanıcılarının toplu taşıma araçlarını kullanmalarını kolaylaştırırken aynı zamanda onların güvenliğini de öncelikli tutar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x