Köpekten Kaçarken Kamyon Çarpmıştı! Mahra Melin Pınar’ın Ailesine 3,9 Milyon Lira Tazminat Ödenecek

Antalya’nın Serik ilçesinde kendisini kovalayan sokak köpeğinden kaçan Mahra Melin Pınar, yoldan geçen bir hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. 

Ailesinin açtığı davada mahkeme, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği ve Serik Belediyesi’ni yüzde 100 kusurlu bularak, aileye 3,9 milyon lira maddi ve manevi tazminata mahkum edildi.

Olay, Antalya’nın Serik ilçesinde 5 Mart 2022 günü meydana gelmişti. Sokaktaki sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalan Melin Pınar, tedavi gördüğü hastanede 23 gün sonra hayatını kaybetmişti.

Aile, Melin Pınar’ın ölümüyle ilgili Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Serik Belediyesi’nin sorumluluklarını yerine getirmediği gerekçesiyle tazminat davası açtı.

Mahkeme geçtiğimiz Eylül ayında verdiği kararla Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği ve Serik Belediyesi’ni yüzde 100 kusurlu bularak aileye 3,9 milyon lira maddi ve manevi tazminat ödemeye hükmetti.

Ailenin, Serik Belediyesi’ne açtığı ceza davasının ilk duruşması bugün görüldü. Duruşma sonrası Melin Pınar’ın annesi ve babası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mahra Melin Pınar’ın ölümü ardından Güvenli Sokaklar ve Yaşam Hakkını Savunma Derneği’ni kuran Murat Pınar,  Antalya Valliliği ve belediyelere karşı açtıkları davayı kazandıklarını söyledi. 

Pınar, ‘5 Mart 2022’de meydana gelen kaza ile ilgili olarak avukatımız aracılığıyla tazminat davası açmıştık. Bu davanın neticesinde davalı idareler sorumlu bulunarak davamız sonuçlanmıştır. Bu davayı açmamızdaki amaç, harekete geçmek, hukuk savaşı vererek bu konuda idarelerin önlem almasını sağlamak’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x