Kabuğunu doğrudan çöpe atmayın! Siğilleri kökünden kurutuyor, kıymıklara çare

Cildi yeniler

Muz, cildinizi nemlendirmek ve beslemek için mükemmel bir malzemedir. Bir muzu ezerek doğrudan cildinize uygulayabilir veya bir miktar yoğurt ve bal ile karıştırarak harika bir maske elde edebilirsiniz.

10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak, cildinizdeki tazelik ve canlılığı keşfedin.

Böcek ısırıklarına iyi geliyor

Muz, potasyum açısından zengin bir kaynaktır ve böcek ısırıklarının neden olduğu kaşıntıyı hafifletmek için iyi bir seçenek olabilir.

Muz kabuğundaki doğal antihistaminikler, kaşıntıyı azaltabilir ve şişkinliği hafifletebilir.

Gümüşleri parlatıyor

Gümüşleri parlatmak için pahalı kimyasallara gerek yok. Bir miktar suyla karıştırılmış muz kabuğu, doğal bir parlatıcı olarak kullanılabilir. Gümüşleri bu karışım ile ovduktan sonra parlamalarını izleyin.

Siğilleri kurutuyor

Siğillerden kurtulmak için kimyasal içerikli ürünlere başvurmak zorunda değilsiniz.

Muz kabuğu, içerdiği doğal bileşenlerle siğilleri hafifletebilir. Zehirli madde içermeyen bu yöntemle siğilin üzerine muz kabuğunu sürerek rahatlama sağlayabilirsiniz.

Kıymıklardan kurtarıyor

Can acısı yaratan kıymıklardan kurtulmanın doğal bir yolu var. Kıymıklı bölgeyi muz kabuğuyla sararak, kıymığın gevşemesine yardımcı olabilirsiniz. Bu yöntem, kıymığı çıkarmayı kolaylaştırarak rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Dişleri beyazlatıyor

Çay ve kahve gibi içecekler dişlerinizi sarartıyor mu? Muz kabuğuyla bu sorunu çözebilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalamadan önce muz kabuğunu sürerek, doğal bir beyazlatma etkisi elde edebilirsiniz. Gülüşünüzdeki değişimi fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x