İstanbul’da öldürülen ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ defnedildi

DİYARBAKIR – Sosyal medyada ‘Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin, dün İstanbul’da uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından bugün defnedildi.

Pişkin’in cenazesi sabah saatlerinde Diyarbakır’a getirildi. Yıllarca Ulu Cami’nin önünde dini bilgilerini paylaşan Pişkin’in cenaze namazı da burada kılındı. Yakınları ve sevenlerinin katıldığı cenazede ablasının gazetecilere, “Sizin yüzünüzden öldürüldü” diyerek tepki gösterdi.

‘KİMSEYE ZARARI DOKUNMAMIŞTI’

Ulu Cami’deki işlemlerin tamamlanmasının ardından Pişkin’in cenazesi defnedilmek üzere Çifte Havuzlar Mezarlığı’na götürüldü. Pişkin için yüzlerce kişi Çifte Havuzlar Mezarlığı’na geldi.

Pişkin’in cenazesine katılanlar kendisini Ulu Cami’nin önündeki sohbetlerinden ve sosyal medya paylaşımlarından tanıdıklarını söylediler. Cenazeye katılanlar, Pişkin’in ‘kendi halinde yaşayan ve kimseye zararı dokunmayan birisi’ olduğunu dile getirdiler.

TEHDİT EDİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Bir süre önce İstanbul’a yerleşen ve çay ocağı işleten Ramazan Pişkin, dini bilgilerini burada da paylaşmaya devam etmişti. Videolarla özellikle tarikatlara yönelik eleştirel sözleri tepki çekmişti. Öldürülmeden önce çekilen bir videoda Pişkin, tehdit edildiğini ve korkmadığını söylemişti.

Ramazan Pişkin’in öldürülmesiyle ilgili İstanbul Valiliği tarafından dün yapılan açıklamada, saldırganın yakalanması için çalışmaların yürütüldüğü belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x