İsmet Özel, Alev Alatlı ve İbrahim Kalın yan yana: Belediyeye maliyeti 11 milyon lira

Belediye Başkanlığını Mehmet Sekmen’in yaptığı AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim’de, “Sanat Organizasyonları Hizmet Alımı” ihalesi düzenledi. Belediyenin 12 milyon 60 bin TL’lik yaklaşık maliyet hesabı çıkardığı ihaleye yalnızca belediye iştiraki Erzurum Kültür Turizm Eğitim Reklam Ve Sanat Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi teklif verdi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ile belediye iştiraki arasında 7 Kasım’da sözleşme imzalandı. Sözleşmenin bedelinin 11 milyon 990 bin TL olduğu bildirildi. İhale kapsamında 2023-2024 döneminde Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca düzenlenecek organizasyonlar için ihtiyaç duyulan hizmetlerin alınacağı kaydedildi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca hazırlanan teknik şartnameye göre, 2023-2024 döneminde 170’i Erzurum Merkez’de, 60’ı ise ilçelerde olmak üzere toplam 230 tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. Tiyatroların 130’u büyükler, 100’ü ise çocuklara yönelik olacak. Belediye, “Erzurum dışındaki hemşehrileriyle irtibatı güçlendirmek” amacıyla 100 adet müzik dinletisi düzenleyecek.

İKTİDARA YAKIN YAZARLAR KİMLER?

İhale kapsamında belediye, lise ve üniversite öğrencilerinin, iktidara yakınlığıyla bilinen yazar ve akademisyenler ile buluşturulmasını istedi. Yüklenici, belediye tarafından hazırlanan listedeki Yeni Şafak yazarı Taha Kılınç, Alev Alatlı, Kemal Sayar, Lütfi Sunar ve Cihangir İşbilir ile anlaşma sağlamaya çalışacak. Öte yandan belediye İbrahim Kalın, Nuri Pakdil, İsmet Özel ve Sezai Karakoç gibi isimlerin kitaplarını da öğrencilere dağıtacak. Dağıtılacak kitap sayısı 30 bini bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x