Hangi içecek cildi gençleştirir, sıkılaştırır ve nemlendirir : Şaşıracaksınız!

Uzmanlara göre genetik, cildin yaşlanmasında güneş ve genel yaşam tarzı gibi çeşitli çevresel faktörlerden daha küçük bir rol oynuyor.
Dermatologlar cildin güneşten korunmasını şiddetle tavsiye ediyor .Bu, erken yaşlardan itibaren izlenmesi gereken ana yaşlanma karşıtı stratejidir. Ayrıca cilt için sağlıklı bir diyet uygulamanız gerekir.

Cilt gençleştirme için hangi içecek kullanılmalıdır?

Tanınmış Amerikalı doktor ve birçok kitabın yazarı Michael Greger , araştırmalarına dayanarak, doğal kakao tozu kullanımının cildin dokusunu ve elastikiyetini artırdığını iddia ediyor.
Greger’e göre her gün kakao tozundan yapılmış bir içecek içerseniz cildiniz sadece 12 hafta içinde daha sıkı ve daha nemli hale gelecektir. 3 ay sonra kırışıklıklar azalacak ve epidermisin elastikiyeti geri gelecektir.

Ancak böyle bir sonuç elde etmek için sadece doğal kakao tüketmeniz gerekiyor. İşlenirse veya katkı maddeleri eklenirse hiçbir faydası olmaz.
Ayrıca gençliği korumak için Greger her gün ıspanak yemeyi tavsiye etti. Ona göre bitki, cilt hücrelerinin, saçın, tırnakların ve eklemlerin yenilenmesi için gerekli olan kolajen üretiminin artmasına yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x