Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

Görsel hatırlamayı ve zihinsel çevikliği geliştirmenin mükemmel yollarında biri olan zekâ testi farkı bul bulmacaları neredeyse birbirinin aynısı olan iki resim arasındaki farkları bulmaya dayanır. Bu farkları keşfetmek için gözlem ve ayrıntılara dikkat etme becerinizi kullanmanız gerekir.

Günümüzde güçlü zihinsel yeteneklerin önemi git gide artmaya başlarken farkı bulma bulmacaları gözlem becerilerinizi ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirmenin hem eğlenceli hem de öğretici harika bir yoludur. Yani beyninizi çalıştırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bir şeyleri gözlemleme ve ayrıntılara dikkat etme konusunda ne kadar yeteneklisiniz? Hadi test edelim!

15 SANİYEDE 7 FARKI TESPİT EDİNYukarıda yer alan illüstrasyon görselinde bir kadın ve etrafında yer alan beş çocuğu görüyorsunuz. İki görselde hemen hemen birbirinin aynısı olsa da arada toplam 7 tane farklılık bulunmakta. Sizden istediğimiz iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniye içerisinde bulmanız.

İki resim arasındaki farkları bulmak için hazır mısınız?

O zaman süreyi başlatalım!

MÜCADELE BAŞLADI

Geri sayım başladı. Farkı bul bulmacasını başarıyla tamamlamak hafızanızı, görsel algınızı ve aynı zamanda konsantre ola yeteneğinizi geliştirir. Dikkatli incelemeleriniz sonucunda gündelik yaşamda da ayrıntılara dikkat seviyeniz artar.

Şu ana kadar herhangi bir fark keşfedebildiniz mi?

Biraz fazla dikkat isteyen bir görsel olduğu için zorlanmanız normal karşılanacak bir durumdur. Ama keskin gözlere sahip, ayrıntılara dikkat etme seviyesi yüksek olan kişiler çoğu farkı keşfetti bile!

Artık biraz hızlanmanız gerekiyor, süre gittikçe azalıyor.

Acele edin…

3…

2…

Ve 1…

Süre bitti.

Verilen sürede iki resim arasındaki farklılıkları bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Eğer bu farklılıkların tamamını ya da bir kısmını bulamadıysanız endişelenmeyin. Çünkü bu fark bulmacasının cevabını birazdan sizlerle paylaşacağız.

7 FARKI BUL BULMACASI ÇÖZÜMÜ

Bugünkü zekâ testi farkı bul bulmacasında sizden iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniye içerisinde bulmanızı istemiştik.

İşte iki resim arasındaki o 7 fark;Peki, siz iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabildiniz mi, yorumlarda bizimle paylaşın! Daha fazla bu tarz zeka testleri için bizi takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x