Doğa yürüyüşünde kadına saldırı: Boğazını sıktı, uçurumdan atmak istedi

Antalya’da doğa yürüyüşü yapan Rus asıllı Türk vatandaşı E.G.’nin boğazını sıkıp, uçurumdan atmak isteyen Ö.D., polis tarafından yakalandı. Ö.D.’nin çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi.

Antalya’da doğa yürüyüşüne çıkan kadına saldıran şüpheli, polis tarafından yakalandı.

Rus asıllı Türk vatandaşı E.G. ile Türk eşi S.G., 9 Aralık’ta Kemer ilçe merkezindeki Çalıştepe’ye doğa yürüyüşüne çıktı.

Bir süre sonra eşinin yanından ayrılıp, fotoğraf çekmek için uçurumun olduğu noktaya gelen E.G.’nin yanına gelen erkek, kendisi ile konuşmaya çalıştı.

İddiaya göre; E.G.’nin Rus olduğunu söylemesinin ardından konuşmak isteyen kişi, kadına saldırdı. Boğazını sıkıp, uçurumdan atmaya kalkışan kişiye direnen kadın, çığlık atarak yardım istedi.

Boğuşma sırasında saldırgan, yere düşen E.G.’nin boğazını sıkmayı sürdürdü. Eşinin çığlıklarını duyup, olay yerine gelen S.G., saldırgana müdahale etti. Saldırgan olay yerinden uzaklaşıp, ormana gitti.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI ÇIKTI

S.G.’nin 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istemesi üzerine bölgeye Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri yönlendirildi.

S.G. ile eşi E.G., saldırgandan şikayetçi oldu.

Bölgedeki incelemede, saldırganın kaçarken düşürdüğü poşette kimlik ve birkaç vesikalık fotoğraf bulundu.

İncelemede saldırganın Ö.D. olduğu tespit edildi.

Antalya Huzurevi’nde kaldığı fakat bir süredir buraya uğramadığı belirlenen Ö.D.’nin, daha önce canavarca hisle öldürme, cinsel saldırı ve suç delilini karartmak amacıyla öldürmek suçlarından kaydı olduğu belirlendi. Ö.D.’nin cinsel saldırı suçunu 2003’te Kemer’de işlediği tespit edildi.

KENT MERKEZİNDE YAKALANDI

Olayın ardından Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Ö.D. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri ile Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı. Polis, Kemer’in dağlık bölümleri ve ilçe merkezinde şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürdü.

Çok sayıda güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, bu sabah ortak çalışma sonucunda Ö.D.’yi Antalya kent merkezinde yakaladı.

Gözaltına alınan Ö.D., polis merkezine götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x