Burun tıkanıklığına hızlı çözümler! 4 doğal yöntemle kurtulun

YAN TARAFINIZA YATMAYI DENEYİN

Tıkalı bir burun , sinüslerinizde doğru nefes almanızı engelleyen çok fazla mukus bulunduğu anlamına gelir. Bu nedenle gece boyunca ikinci bir yastıkla başınızı yüksekte tutmanız önemlidir . Tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacağından sırt üstü yerine yan tarafınıza yatmaya çalışmanız da çok önemlidir . Burnunuzun gece boyunca daha fazla mukus birikmesine izin vermek yerine kendini “boşaltma” şansı çok daha yüksek olacaktır.

SICAK BESİNLERLE VÜCUDUNUZU NEMLENDİRİN

Sıcak sıvılar içmek soğuk algınlığınızdan daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olmayabilir, ancak size çok ihtiyaç duyduğunuz rahatlığı sağlayacaktır. Araştırmacılar, soğuk algınlığı olan kişilerin oda sıcaklığındaki içecekler yerine sıcak içecekler içtiklerinde kendilerini daha iyi hissettiklerini buldu . Papatya, yeşil çay, tavuk çorbası, limonlu ve ballı sıcak su sizi rahatlatabilir.

SİNÜSÜNÜZE SICAK KOMPRES UYGULAYIN

Sıcak kompresin çalışma şekli sinüslerinizdeki iltihabı azaltmak ve burun hava yollarınızın tıkanıklığını açmaktır. Temiz bir bez alın, ılık suya batırın ve burnunuzun üst kısmına ve alnınızın alt kısmına yerleştirin. Kompresin sıcaklığı iltihabı hafifletecek ve size daha kolay nefes alma yeteneği verecektir. Bununla birlikte sinüslerinizi temizlemek de bu konuda size yardımcı olacaktır.

NEMLENDİRİCİ CİHAZ KULLANIN

Genellikle evlerimizde bulunan soğuk ve kuru hava, tıkalı burnunuzu daha da kötüleştirir. Nemlendirici satın alarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Nemlendiriciyi gece gündüz açık tutabilirsiniz ancak dinlenmenize ve kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olduğundan uyurken daha kullanışlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x