Bir çete daha çökertildi! Bunlar da ‘Şahinler’miş

Sokak ortasında çıkan çatışmalar, kanlı pusular, ve son günlerde üst üste çökertilen çeteler… Türkiye’nin dört bir yerinden bu ve benzeri haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Liderinin soyadı ya da lakabıyla anılan bu çetelere bir yenisi daha eklendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapışan açıklamada “Şahinler” olarak bilinen suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 7 ilde operasyon yapıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında “Şahinler” olarak bilinen suç örgütünün yöneticisi ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 56 şüpheli tespit edildi.

Savcılık, telefon dinlemeleri, mağdur ve tanık beyanları, rapor ve tutanak içeriklerinden elde edilen delillere göre 18 eyleme karıştığı tespit edilen şüpheliler hakkında gözaltı kararı verdi.

Bunun üzerine harekete geçen emniyet güçleri, İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın ve Samsun’da şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Çete lideri Mehmet Şahin’in de aralarında 41 şüpheli gözaltına alınırken, 4 kişinin yurt dışında, 3 kişinin de cezaevinde olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürülürken, 8 kişiyi arama çalışması sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x